Roger Vansevenant, één van Poperinges meest bekende kunstenaars van de 20ste eeuw. Roger Vansevenant, die beroepshalve graficus-ontwerper was, was een bijzonder veelzijdige figuur. Deze tentoonstelling focust op zeven facetten uit leven van de mens en kunstenaar. Naast de vele artistieke aspecten van deze opmerkelijke Poperingse kunstenaar brengt de tentoonstelling ook een deel van het familieverhaal van de Drukkerij Vansevenant bij wie Roger zijn hele carrière actief was.
Speciaal nummer
In de aanloop van de tentoonstelling geeft initiatiefnemer en organisator ‘De Poperinghenaar’ een speciaal nummer uit. Dit rijkelijk geïllustreerd boekje bestaat uit twee delen. Het eerste deel beschrijft het leven en de carrière van deze veelzijdige kunstenaar - van schuchtere autodidact tot internationaal gelauwerde artiest en de zeven facetten van de mens en kunstenaar Roger die als een rode draad door de tentoonstelling lopen. Het tweede deel is gebaseerd op een tekst die Roger zelf schreef nav het vijftigjarig bestaan van de Drukkerij Vansevenant. Daarin beschrijft hij zowel de historiek als zijn eigen rol als bezieler en gedreven kracht in het familiebedrijf.
Praktische info
Gasthuiskapel, Gasthuisstraat, Poperinge: van zaterdag 12/12/2026 tem zondag 20/12/2026
Telkens van 10u tot 12u en van 14u tot 17u. De toegangsprijs tot de tentoonstelling bedraagt 8 euro (6 euro dmv de kortingsbon in het speciaal nummer - zie hieronder). Het tijdschrift ligt vanaf 1 november te koop in Boekhandel Merlevede in de Gasthuisstraat 62 voor de prijs van 12 euro (eveneens aan de balie in de Gasthuiskapel tijdens de openingsuren). Dit speciaal nummer bevat een bon twv twee euro korting op de toegangsprijs.
Win een werk!
Voor deze gelegenheid stellen zowel de familie Vansevenant als het bestuur van ‘De Poperinghenaar’ een authentiek stuk ter beschikking. Elke bezoeker aan de tentoonstelling krijgt op die manier de kans tot het winnen van een Vansevenant kunstwerkje.
Locatie
Prijs
- Basistarief 8€
