
Watou telt een kleine 1900 inwoners. Buiten het dorp zelf maakt ook het gehucht Abele deel uit van Watou. Op de grens met Poperinge zelf ligt het gehucht Sint-Jan-Ter-Biezen.
Watou is vooral bekend als kunst- en brouwersdorp. Drie ambachtelijke brouwerijen leveren een uitgebreide selectie streekbieren, en het Brouwersmonument (A. Vandroemme, 1982) bevestigt deze stelling.
In juli en augustus vormen diverse locaties in het dorpscentrum de tentoonstellingsruimte voor poëzie en moderne kunst tijdens de jaarlijkse Poëziezomer. Diverse centrale figuren schonken Watou een blijvend aandenken: de Communicatiepaal (Prof. Beeckman, 1985), het Claussilhouet (R.Raveel, 1993) en het Watou-mozaïek (H. Heyrman, 1988). De "bonde", gebruikt bij de visvangst, symboliseert Watous jumelage sinds 1985 met Mezieres-en-Brenne, een waterrijk gebied in het Franse departement Indre.
In de Sint-Bavokerk tref je de 2 praalgraven aan van de eerste graven van Watou, Karel van Ydeghem en Maria van Cortewyle en van de mysticus K.L. Grimminck. Van het kasteel uit 1620, waar ooit Lodewijk XIV met gevolg overnachtte, bleef alleen de toegangspoort over na de verwoesting in 1793 door generaal Van Damme, geboren in Cassel.
Op één van de hoogste punten van Watou, de Fazantheuvel (62 m) in de Stoppelweg, werd op 30 april 2000 een oriëntatietafel geplaatst.
Watou heeft twee websites: zie http://www.watou.be/ en ook http://www.watou.com/.
| Activiteiten | Datum |
|---|---|
| Vergadering bewonersplatform Watou | 04.06.2012 |